Birim Detayı
Birim Adı : Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
Adres : Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknik Bilimler M.Y.O Batı Yerleşkesi 32260 Çünür Isparta/Türkiye
Tel : +90 246 214 69 01
Fax : +90 246 237 17 17
Elektronik Posta : tbmyo@isparta.edu.tr
AKTS Koordinatörü : Öğr. Gör. Dr. HALİT ÇETİNER
Genel Bilgi : Yüksekokulumuz, Yüksek Öğretim Genel Kurulunun 07.12.2007 tarihli kararı ile 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca kurulmuştur. Yine Yüksek Öğretim Genel Kurulunun 13.03.2008 tarih ve 07266 sayılı kararı ile de Isparta Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan ve Teknik Programlar Bölümüne bağlı olan 9 program yüksekokulumuza aktarılmıştır. Meslek Yüksekokulumuz, Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde iken, 18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7141 sayılı “Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 7 inci maddesi ile kurulan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesine aynı kanunun 8 inci maddesi ile 2809 sayılı Kanuna eklenen Geçici Madde 51 ile aktarılmıştır. Yüksek okulumuzdaki aktif bölümlerimiz; * Bilgisayar Teknolojileri * Elektronik ve Otomasyon * Elektrik ve Enerji * El Sanatları * Mimarlık ve Şehir Planlama * İnşaat * Makine ve Metal Teknolojileri * Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı * Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri * Mülkiyet Koruma ve Güvenlik * Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri * Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Doç.Dr. Mehmet Cengiz KAYACAN, Yrd.Doç.Dr. Ahmet KÜÇÜKKÖMÜRLER, Öğr.Gör.M.Zafer ÇAĞLAR (iki kez) , Doç Dr Ramazan KAYACAN,Prof.Dr. Nazım UÇAR, Prof. Dr. Ahmet KABUL yüksekokul müdürlüğü yapmışlardır. Yüksekokul müdürlüğü görevini Prof. Dr. Cengiz ÖZEL yürütmektedir.
Dekan/Müdür : Prof. Dr. Cengiz ÖZEL
Fakülte/YO Sekreteri :
Kabul Koşulları : Lise Diploması Merkezi olarak yapılan üniversite yerleştirme sınavı ile yerleştirme.
Edinilen Ünvan : Tekniker
Kayıt Prosedürü : Bölüme kayıt yaptırmak isteyen öğrenci, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin akademik ve yasal mevzuatı çerçevesinde ÖSYM tarafından belirlenen süreçleri tamamlamak ve sınavları başarmış olmalıdır.
Mezuniyet Koşulları : Öğrencilerin mezun olabilmeleri için en az 120 AKTS'lik dersten başarılı olmuş olmaları ve GNO'larının en az 2.00 olması gerekmektedir.
AKTS Yapılandırması : Her dönem 30 AKTS olmak üzere toplam 120 AKTS
Akademik Danışmanlık : Her öğrenci için herhangi bir sorunda başvurmaları için akademik danışman verilmektedir.