Bölümler
Birim Detayı
Birim Adı : Eğirdir Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu
Adres : Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Menderes Mah. Dr.İsa KÖKLÜ Cad. No:44 32500 Eğirdir
Tel : 246 313 34 47 246 313 34 47
Fax : 246 313 34 52
Elektronik Posta : mdemir1@gmail.com
AKTS Koordinatörü :
Genel Bilgi : Türkiye’nin gelişen ve büyüyen turizm endüstrisine entelektüel ve kültürel bilgi birikimi ile birlikte meslek bilgisi yüksek, nitelikli insan gücü yetiştirmek ve turizm endüstrisinin gelişimine katkı sağlamak amacı ile kurulmuştur. 4 yıllık lisans eğitiminin ardından öğrenciler turizm endüstrisinin çeşitli sektörlerinde iş imkânlarına ulaşabilmektedirler. Fakültenin bölümlere uygun ders programları ile temel olarak turizm işletmecileri, turist rehberleri ve gastronomi ve mutfak sanatları uzmanları yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Yüksekokulda bulunan uygulama laboratuvarları, uygulama dersleri, zorunlu staj ile birlikte öğrencilere endüstri konusunda mesleki beceriler kazandırılmaktadır. Eğitim programında yer alan farklı yabancı dil dersleri sayesinde birden çok yabancı dil öğrenme olanağına sahip olan öğrenciler, yurt içi ve yurt dışında çalışma olanağına sahiptirler.
Dekan/Müdür :
Fakülte/YO Sekreteri :
Kabul Koşulları : YGS 6
Edinilen Ünvan : Konaklama İşletmecisi
Kayıt Prosedürü : Türk ve yabancı öğrenciler için genel kabul şartları programa başlamak için geçerlidir.
Mezuniyet Koşulları : Öğrencinin programdaki tüm derslerini başarmış olması, FF, FD notunun olmaması gerekir. Bu programda öğrencinin asgari 240 ECTS kredisini sağlaması ve genel not ortalamasının 4,00 üzerinden en az 2,00 olması gerekmektedir.
AKTS Yapılandırması : -
Akademik Danışmanlık : -